KarieraJak rozpocząć karierę jako administrator sieci? | Administrator sieci

8 czerwca, 2020przez Roman

Administrator sieci to osoba, której zadaniem jest budowanie, obsługa oraz ogólna konserwacja sieci komputerowych opartych o różne architektury. Aby zostać administratorem, można skończyć w zasadzie dowolne studia informatyczne, jednak dobrze jest wybierać specjalizacje związane z sieciami. Dobrym pomysłem jest również doszkalanie się we własnym zakresie.

Na rozmowie kwalifikacyjnej na administratora sieci warto popisać się szeroką znajomością różnych sieci. W wielu zawodach ceni się specjalizację, jednak w tym przypadku im szerszy jest zakres wiedzy, tym lepiej. Podczas studiów często już na drugim roku można wybierać bloki tematyczne związane z sieciami. Jeśli student już na tym etapie jest zdecydowany, że chce połączyć swoją przyszłą ścieżkę zawodową z administrowaniem sieciami, warto wybierać przedmioty związane z tą tematyką.

Doskonałym pomysłem jest również branie udziału w różnych szkoleniach czy stażach. Wielu pracodawców po zakończeniu stażu decyduje się na przedłużenie współpracy ze szczególnie dobrze radzącymi sobie stażystami. Administrator sieci musi pamiętać, że wiedza w tym zakresie nieustannie się zmienia. Dlatego szukając pracy, powinien nieustannie poprawiać i uzupełniać swoją wiedzę oraz kompetencje. Po to, aby zapewnić potencjalnemu pracodawcy jak najlepszą wiedzę w zakresie administrowania sieci.

administrator sieci logo light
administrator sieci logo light

Copyright 2019 ADMINISTRATOR SIECI. Wszelkie prawa zastrzeżone.