KarieraJak się ubrać na rozmowę o pracę? | Administrator sieci

2 lutego, 2020przez Roman

Administrator sieci, zanim zacznie pracę, musi przejść pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną. Jednym z elementów, które z pewnością powinny być dopracowane, jest strój. To coś, o czym łatwo zapomnieć, kiedy myśląc o pracy, zastanawia się głównie nad wykonaniem dobrego CV oraz przypomnieniem sobie wiedzy merytorycznej. Badania pokazują jednak, że wygląd ma bardzo duży wpływ na to, jakie będzie pierwsze wrażenie, a to natomiast przekłada się na ostateczną decyzję o otrzymaniu lub nieotrzymaniu pracy.

Jak w takim razie administrator sieci powinien się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Administrator sieci powinien przede wszystkim wyglądać schludnie. Nie musi natomiast ubierać się bardzo elegancko. Dużo zależy natomiast od firmy, do której aplikuje. Jeśli stara się o pracę w dużej firmie, powinien szczególnie zadbać o wygląd. Przyjęło się, że najlepiej wybierać ubrania w kolorze niebieskim, który postrzegany jest jako budzący zaufanie. Nie jest to oczywiście niezbędne, ale lepiej unikać kolorów bardzo intensywnych.

Administrator baz powinien jednak myśleć nie tylko o tym, żeby wyglądać dobrze, ale również czuć się swobodnie. Rozmowa kwalifikacyjna zwykle podnosi poziom stresu, dlatego nie warto go jeszcze bardziej podnosić, uwierającym ubraniem. Najlepiej, jeśli myśli się więc zarówno o wygodzie, jak i o odpowiedniej prezencji. Takie potencjalnie niewielkie szczegóły mogą znacząco wpłynąć na ostateczną decyzję.

administrator sieci logo light
administrator sieci logo light

Copyright 2019 ADMINISTRATOR SIECI. Wszelkie prawa zastrzeżone.